Ciekawe

Platforma e-Faktura. Jak działa w teorii? Wejdź na https://ksef-efaktura.pl/ i dowiedz się, jak korzystać z KSF

805Views

Z początkiem 2022 roku resort finansów uruchomił specjalną platformę do elektronicznych faktur. Krajowy Rejestr e-Faktur, bo taką nosi nazwę, ma na celu usprawnić i przyspieszyć obieg dokumentacji firmowej. Ogólnokrajowy program informatyczny daje możliwość przedsiębiorcom wystawiania i otrzymywania faktur elektronicznych. W 2023 roku przestaną obowiązywać faktury papierowe. KSeF zalicza się do kolejnego etapu e-administracji. Jego kolejnym celem jest uszczelnienie podatku VAT i zwiększenie dochodów skarbu państwa. Sprawdź, co dzięki niemu zyskasz. 

Wejście Krajowego Systemu e-Faktur. Koniec z papierowymi fakturami. Czas na e-faktury

Choć faktury elektroniczne znane są powierzchnie już od dobrych kilku lat, nie były do tej pory obowiązkowe. Zmiana przepisów niejako wymusza na przedsiębiorcach zmianę korzystania z KSeF lub zewnętrznych narzędzi i aplikacji do ich wystawienia. Innowacyjna platforma służyć będzie do przechowywania każdej faktury (do 10 lat), kontroli danych oraz informacji o jej stanie. Zyskają na tym urzędnicy, którzy wykorzystają system do łatwiejszych i szybszych kontroli podatkowych, a skarb państwa będzie walczył m.in. z karuzelami VAT. Jak wygląda e-faktura? Więcej o  całym procesie na https://ksef-efaktura.pl/

Wystaw e-fakturę na próbę. Zacznij korzystać z elektronicznej platformy i przetestuj jej działanie

Krajowy System e-Faktur, choć nie jest jeszcze obowiązkowy, to miewa problemy techniczne. Resort finansów ma zaledwie kilka miesięcy na wprowadzenie wymaganych poprawek, aby przedsiębiorcy byli usatysfakcjonowani z jej działania. Rząd chce zachęcić ich do korzystania z KSeF dając dodatkowe bonusy podatkowe. Jednym z nich jest czas oczekiwania na zwrot podatku VAT. Nadpłata ma trafić na konto podatnika maksymalnie do 40 dni. Wcześniej ten okres wynosił 2 miesiące. Przedsiębiorcy zyskują jedną platformę do faktur. Z kolei urzędnicy do usprawnienia systemu podatków w Polsce. 

https://englishwebteachers.com https://goforthegoldcps.org https://ecceo13-iof.org