Dom i Wnętrze

Czy parasol ogrodowy zmieni estetykę ogrodu?

965Views

Jest wiele sposobów na to, aby odmienić zwykły, prosty ogród w miejsce nietuzinkowe, wyjątkowe. Wystarczy dobrać odpowiednie meble ogrodowe i dodatki. Szukając interesujących rozwiązań warto zainteresować się propozycjami topowych producentów i poszukać dodatków, które będą nie tylko eleganckie, ale i funkcjonalne. Jakie propozycje wybrać? Na co wracać uwagę?

Meble, które pozwolą odpocząć

Podczas aranżowania ogrodu czy tarasu podstawą jest oczywiście znalezienie odpowiednich mebli – te znajdziemy zarówno w sklepach samych producentów, jak i w sklepach internetowych czy marketach. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości przede wszystkim zwróćmy uwagę na ofertę tych pierwszych. Topowi producenci zaoferują nam piękne kolekcje technorattanowe czy aluminiowe objęte wieloletnią gwarancją. Dodatkowo materiały wykorzystywane do tworzenia tego typu mebli są odpowiednio dobierane – musza być odporne na zmienne warunki atmosferyczne, niskie i wysokie temperatury. Nawet po wielu latach takie meble będą zachwycać. To dobra inwestycja.

Parasol ogrodowy, który uchroni nas przed słońcem

Dobrym pomysłem na urozmaicenie przestrzeni ogrodowej czy tarasowej jest zastosowanie parasola ogrodowego. Współczesne nowoczesne konstrukcje są niezwykle miłe dla oka, a jednocześnie wykonane z trwałych tworzyw. Parasol ogrodowy posiada stelaż wykonany z aluminium z domieszkami – tworzywo to jest odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Czasza takich parasoli dochodzi do 3 metrów średnicy – oznacza to, że nawet podczas najbardziej upalnego dnia będziemy mogli cieszyć się cieniem. Baldachimy tworzone są z tkanin poliestrowych pokrytych poliuretanem – dzięki temu są one odporne na wnikanie brudu, wilgoci, działanie silnego promieniowania słonecznego. Nawet po wielu latach użytkowania nie stracą pięknego koloru.