Dom i Wnętrze

Dobre okno tarasowe

422Views

Jedno okno tarasowe to takie względne minimum, jeżeli chodzi o domy jednorodzinne. Przy czym coraz większa liczba osób decyduje się na to, aby w domach zamontować większą ilość takich okien, dzięki czemu domowe pomieszczenia są jeszcze lepiej oświetlone naturalnym światłem.

Jak otwierać okno tarasowe?

Specjaliści od stolarki okiennej zalecają, aby podczas zakupu okien sprawdzić to w jaki sposób można je otwierać. Niektóre mechanizmy wliczone są do ceny okien, a za niektóre – te bardziej nowoczesne – trzeba będzie dopłacić. Rodzaj otwierania tarasowych okien zależy m.in. od jego rodzaju okuć. Okna rozwieralne, uchylne lub uchylno-rozwieralne to taki standard. Dla osób, których potrzeby są większe, na rynku dostępne są okna tarasowe przesuwne, składane, obrotowe lub uchylne z funkcją rozszczelnienia. Tak, wybór jest naprawdę duży, dlatego też trzeba dobrze podjąć decyzję, ponieważ po zakupie i zamontowaniu okien nie będzie już odwrotu.

Ciepło w domu

Duże przeszklenia sprawiają, że cały budynek wydaje się bardziej lekki, nowoczesny. Światło słoneczne sprawia nam prawdziwą przyjemnością. Przy czym panuje błędne przekonanie, że duże okno tarasowe powoduje wysokie straty ciepła. Jeżeli wybierzemy produkty wysokiej jakości o dobrych parametrach technicznych, tak nie będzie. W naszym domach nadal będzie ciepło, które w żaden sposób nie będzie uciekało. Wpływ na to mają m.in. ciepłe pakiety szybowe, które powinny zostać zastosowane w oknach tarasowych, które sprawiają, że mamy także lepszy widok na świat. 

 

pier-agence.com lancejamesstudios.com inklouds.pl