Ciekawe

Jak wybrać hokery barowe do restauracji?

1.51KViews

Hokery barowe to mebel bez którego trudno wyobrazić sobie współczesną knajpkę. Są stylowe, eleganckie, bywalcy barów je uwielbiają, ponieważ umożliwiają siedzenie przy barze i swobodną pogawędkę z barmanem. Jakie inne zalety mają stołki barowe? Dlaczego warto się w nie zaopatrzyć i jak dopasować estetykę hokerów do stylu restauracji?

Hokery barowe – estetyka i funkcjonalność w jednym

Hokery barowe od lat cieszą się wielką popularnością. Są nieodłącznym elementem knajpek na całym świecie. Widząc je, większość osób oczami wyobraźni trafia do swojego ulubionego baru czy restauracji.
Skąd ich popularność? Barowe stołki są przede wszystkim bardzo praktyczne. Podwyższenie sprawia, że idealnie nadają się do zawieszony wyżej, np. w oknie, blatów. Najlepiej jednak prezentują się przy samym barze – pozwalają wykorzystać jego ladę jako miejsce dla gości. Wielu bywalców knajpek i kawiarenek nie wyobraża sobie innego miejsca niż hoker barowy przy ladzie, gdzie można bez ruszania się z miejsca zamawiać kolejne napoje, a przy okazji miło rozmawiać z barmanem.
Dodatkowo barowe hokery świetnie się prezentują. Nadają wnętrzu niepowtarzalnego stylu, są bardzo eleganckie, dostępne w wielu modelach, przez co pozwalają na pełną indywidualizację dostępnej przestrzeni.

Które barowe hokery wybrać?

W sklepach roi się od stołków barowych o różnych wysokościach, z różnych materiałów, w stylistyce z różnych epok. Tak duży wybór może powodować zawrót głowy, ale daje też ogromne możliwości – hokery z powodzeniem dopasować można do każdego wnętrza.
Na co zwracać uwagę przy zakupie? Pierwsza kwestia to wymiary – hoker musi wysokością pasować do blatu, nie może też utrudniać gościom poruszania się po lokalu. Dobrze, żeby był stabilny, ale nie zbyt ciężki – ten rodzaj siedziska powinien wędrować z miejsca na miejsce, dając gościom możliwość przemieszczania się swobodnie. Inna kwestia to jakość wykonania. Stołki muszą być stabilne, mocne, odporne na zadrapania. Najlepsze są szlachetne materiały, odporne na częste użytkowanie. Idealnie sprawdzi się np. drewno, które doskonale komponuje się z wnętrzami klasycznymi i nowoczesnymi, do stylu współczesnego czy industrialnego pasował będzie także metal. Hokery barowe dostępne są w wielu sklepach meblowych – tych stacjonarnych i internetowych, więc wybór jest ogromny.

Hokery barowe znajdziesz na demico.pl

https://beesafe.pl/porady/winiety-czechy/ https://beesafe.pl/porady/wymiana-swiec-zaplonowych/ https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/