Dom i Wnętrze

Wybieramy okna, czyli duże okna w salonie

44Views

To, jakiej wielkości okna zastosujemy w naszym własnym domu, warto przemyśleć już na samym początku powstawania projektu budowlanego. Jeżeli zdecydujemy, że chcemy mieć duże okna w salonie, to nie warto zmieniać potem tej decyzji. Chodzi bowiem o nadproża i wytrzymałość filarów okiennych. 

Czy duże okna w salonie to dobre rozwiązanie?

Jeżeli będziemy “bawić” się wielkością okien na etapie budowy, to możemy zaszkodzić nie tylko estetyce budynku, jego proporcjom, ale również jego konstrukcji. Dlatego raz podjęta decyzja na etapie projektowania nie powinna być zmieniona. Duże okna w salonie to dobre rozwiązania, dzięki czemu całe pomieszczenie będzie doskonale nasłonecznione. Jest to szczególnie ważne w okresie jesienno – zimowym, kiedy na dworze bardzo szybko robi się ciemno. Widząc wspaniale oświetlony salon humor na pewno nam się poprawi, dlatego warto zastosować takie rozwiązanie u siebie.

Przesuwne i przeszklone okna

Duże okna w salonie to na ogół jednocześnie wyjście na balkon lub na taras. Jeżeli mamy taką możliwość to warto zastosować okna przesuwne, dzięki którym całe pomieszczenie będzie jeszcze estetyczniej wyglądać. W drewnianej oprawie na ościeżnicy wpuszczonej w ziemię okno na pewno będzie zabierało mało miejsca, jeżeli zostanie w prawidłowy sposób zamontowane. Tak duża wielkość okien tarasowych sprawia, że całe pomieszczenie w jeszcze lepszy sposób jest otwarte na otoczenie. W szczególności, jeżeli z tego tarasu będzie można w bezpośredni sposób wyjść do swojego ogrodu.