Ciekawe

Grzałko grzej! Zamieniając energie elektryczna w cieplną.

1.17KViews

Zamiana energii elektrycznej w cieplną w przypadku grzałek wody powstaje poprzez przepływ prądu przez element grzejny w tym wypadku jest to drut oporowy. Najczęściej jest to materiał stopowy, w formie skrętki, izolowany od zewnątrz aby zapobiec porażeniu prądem. Grzałka elektryczna cieszy się tak dużym zainteresowaniem z uwagi na swoją prostą budowę oraz prosty sposób użytkowania. Współczesne grzałki z powodzeniem mogą zagrzać nawet setki litrów wody i to w niedługim czasie. Oczywiście zależy to od temperatury zadanej bojlera, temperatury wody wpływającej oraz kilku innych czynników.

Jakie są inne zalety stosowania grzałki do bojlera?

Prosta konstrukcja oraz łatwość rozbudowy systemu grzewczego. Stosunkowa szybkie uzyskanie energii cieplnej. Dla ceniących sobie porządek w domu czy mieszkaniu jest też czystość procesu pozyskania energii. Stosując grzałkę elektryczną nie musimy się martwić o podtrzymanie ognia w piecu, składowania paliwa do spalania (węgiel, olej, itp.). Stosowanie grzałki elektrycznej nie wymaga również układów kominowych czy też wentylacyjnych. Nie potrzebne jest rozbudowa systemu wentylacyjnego przy stosowaniu bojlera z grzałką. Kolejny atut to prosta obsługa oraz łatwa regulacja. Nawet najdrobniejsza pani domu z łatwością poradzi sobie z zagrzaniem wody w bojlerze podczas nieobecność męża oraz regulacją jej temperatury. Dzięki specjalnym programatorom grzałki do bojlera stają się bezobsługowe. Możliwe jest zaprogramowanie czasów grzania oraz temperatury. Wiadomym jest, że ciepła woda najczęściej potrzebna jest wieczorem oraz po południu, tak więc grzałka może być wyłączana na noc oraz poranek. Dla ludzi chcących posiadać komfort stale ciepłej wody grzałka elektryczna może być ustawiona w tryb pracy podtrzymywania temperatury. W tym przypadku załączana jest zaledwie na kilka minut co pewien czas.

Ideały nie istnieją

W naturze nic nie jest idealne. Więc gdzie tkwi haczyk? Główna wada to nieopłacalność stosowania grzałki do wody do nagrzewania wody w kaloryferach w celu ogrzania pomieszczeń. Grzałka do wody o mocy 2kW i wyższej mogą sprawić, że rachunki za prąd będą nas przyprawiać o zawał serca. Jesienią oraz zimą zalecane jest stosowanie ogrzewanie wody przy pomocy pieców, natomiast wiosną oraz latem gdy ogrzewanie mieszkania nie jest wymagane możemy z powodzeniem przełączyć się na grzałkę elektryczna. Dodatkowo aby zredukować koszty należy wybrać odpowiedni bojler (pojemność, niska przenikalność cieplna, itp.) oraz odpowiednia moc grzałki. Tylko odpowiednio dobrany zestaw wywoła uśmiech na naszych twarzach.

https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/ https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/ https://humpday.com.pl/industrialna-doniczka-na-nozkach-wysoka-w-stylu-loft-nowy-wymiar-zieleni-w-mieszkaniu/