Ciekawe

Różne rodzaje szczoteczek elektrycznych

1.23KViews

Wśród wszystkich szczoteczek do zębów wyróżnia się manualne oraz zdecydowanie najpopularniejsze w ostatnich czasach urządzenia elektryczne. Te drugie można z kolei przydzielić do trzech odmiennych grup, biorąc pod uwagę sposób, w jaki czyszczą one zęby. Elektryczne szczoteczki do zębów bywają więc: obrotowe, soniczne oraz ultradźwiękowe. A czym charakteryzują się wszystkie z tych urządzeń?

Szczoteczki obrotowe

Nazywane również szczoteczkami obrotowo-pulsacyjnymi oraz szczoteczkami rotacyjnymi. Ich cechą szczególną jest specjalna główka o okrągłym kształcie. Obraca się ona wokół własnej osi, wykonując ruchy albo w prawą, albo w lewą stronę, co pozwala na bardzo dokładne oczyszczenie przestrzeni występujących między zębami, w których lubią zagnieżdżać się resztki żywności. Wśród szczoteczek obrotowych występują szczoteczki obrotowo-pulsacyjne posiadające jeszcze jedną funkcję. Wykonują one dodatkowy ruch pulsacyjny, który zwiększa nacisk szczoteczki na mytą powierzchnię. Zapobiega to powstawaniu kamienia nazębnego oraz nieestetycznych bruzd, których leczenie jest zwykle bolesne i niezbyt komfortowe.

Szczoteczki soniczne

Z wyglądu przypominają dość mocno tradycyjne, manualne szczoteczki do zębów, ponieważ ich główka również jest podłużna. Sposób ich obsługi jest bardzo intuicyjny, dlatego nawet osoba niedoświadczona powinna sobie z nim poradzić. Szczoteczkę soniczną wystarczy przyłożyć do zęba i poczekać, aż sama przeprowadzi ona swoją pracę. Poprzez wykonywanie ruchów wymiatających usunie perfekcyjnie wszystkie zanieczyszczenia i bakterie występujące w zębach oraz w ich okolicach. Dentyści zalecają swoim pacjentom właśnie stosowanie szczoteczek sonicznych, uważając, że to ruch wymiatający jest najlepszy dla uzębienia oraz dziąseł. Do jego zalet należy również fakt, iż nie podrażnia on dziąseł i nie doprowadza do starcia szkliwa, co z kolei mogłoby wywołać nadwrażliwość.

Szczoteczki ultradźwiękowe

Na polskim rynku ultradźwiękowe szczoteczki do zębów nie są jeszcze zbyt popularne, ponieważ ich produkcją zajmuje się niewielka ilość firm. Teoretycznie ich sposób działania może przywodzić na myśl szczoteczki soniczne, jednak między tymi dwoma urządzeniami występują pewne kluczowe różnice. Ultradźwiękowe przyrządy są bowiem znacznie skuteczniejsze, ponieważ w ciągu jednej minuty wykonują nawet kilkadziesiąt milionów ruchów pulsacyjnych. Potrafią rozbijać całe łańcuchy bakterii i usuwać je nawet z trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Póki co są najlepszymi szczoteczkami na rynku.

Więcej informacji znajdziesz na stronie profimed.com/katalog/szczoteczki-do-zebow

https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ zobacz https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/