Ciekawe

Jak wybrać projektor? Parametry, ranking

1.7KViews

Projektory stosunkowo niedawno goszczą w naszych domach, choć nie są nowym wynalazkiem. Przez długie lata sprawdzały się w firmach, gdzie służyły do prezentacji danych. Teraz urządzenie służy także rozrywce – od kilku lat projektory są wykorzystywane w domach, do projekcji filmów. Jakie parametry wziąć pod uwagę przy wyborze projektora? Aby uniknąć pomyłki, warto przed zakupem sprawdzić ranking najchętniej kupowanych produktów.

Dobry projektor, czyli jaki. Rodzaje, parametry

Rodzaje projektorów

Możemy wybierać w bogatej ofercie projektorów DLP, LCD oraz LCOS. Projektory DLP wygrywają w rankingu popularności projektorów https://www.bomi.pl/ranking-projektorow-top-10-najlepszych-modeli/. Cechują się stosunkowo niewielkimi wymiarami i wagą. Generują dobrej jakości obraz o wysokiej rozdzielczości i kontraście. Są wykorzystywane, jako element kina domowego, a także w celach biznesowych.

Złącza w projektorze

Dobre projektory powinny być wyposażone w złącza, które umożliwiają współpracę z urządzeniami różnego typu. Podstawowe złącza to: HDMI, D-Sub, S-Video, DVI oraz USB.

Jakość lampy

Lampa jest elementem projektora, który odpowiada za jakość obrazu. Warto kupić urządzenie o długiej żywotności lampy. Średniej jakości projektory są wyposażone w lampy, które działają przez 2000 godzin.

Jasność projektora

Jasność jest mierzona w ANSI. Projektory o niskiej jasności nie sprawdzają się niezaciemnionych pomieszczeniach. W rankingu projektorów największym uznaniem cieszą się urządzenia mieszczące się w przedziale od 1000 do 2000 ANSI.

Głośność pracy

Projektory, które mają za zadanie dostarczanie rozrywki, powinny być miłe dla uszu, czyli działać maksymalnie cicho.

https://gosciniecmurckowski.pl/delikatnosc-i-surowosc-konsola-waska-do-przedpokoju-w-stylu-loft/ https://humpday.com.pl/industrialna-doniczka-na-nozkach-wysoka-w-stylu-loft-nowy-wymiar-zieleni-w-mieszkaniu/ https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/