Dom i Wnętrze

Znajdź idealne dodatki do ogrodu i na taras

519Views

W trakcie lata warto często przebywać na świeżym powietrzu – to nie tylko sposób na dobre samopoczucie, ale i zdobycie lekkie, zdrowej opalenizny. Jeśli dysponujemy własnym ogrodem czy tarasem możemy stworzyć idealne miejsce wypoczynkowe, z którego korzystać będą wszyscy domownicy. Jakie elementy wybrać, aby miejsce to było przez nich chętnie odwiedzane? Wszystko zależy od naszych potrzeb!

Meble, które cieszą oczy!

Wybór mebli ogrodowych jest dzisiaj olbrzymi – możemy wybierać pomiędzy kompletami technorattanowymi, rattanowymi, opartymi na aluminiowych stelażach. Szukając idealnego kompletu musimy mieć na uwadze przede wszystkim trwałość materiałów. Meble ogrodowe będą narażone na zmienne warunki atmosferyczne, wilgoć, silne promieniowanie UV. Istotne jest, aby materiały były odporne na te czynniki.

Jak chronić się przed słońcem?

Silne promieniowanie słoneczne wpływa negatywnie na nasze zdrowie – przesiadywanie na słońcu może skutkować poparzeniami słonecznymi, udarami. Aby zmniejszyć to ryzyko powinniśmy pamiętać o odpowiedniej ochronie w ogrodzie. Najlepszym rozwiązaniem są dzisiaj parasole ogrodowe proponowane przez najlepszych producentów. Są one tworzone z myślą zarówno o ochronie, jak i budowaniu estetyki miejsca wypoczynkowego. Wśród rekomendowanych modeli parasol ogrodowy 3m jest najchętniej wybierany.

Obecnie klienci mogą wybierać parasole z licznymi punktami regulacji, dzięki czemu możliwe jest jeszcze lepsze dopasowanie kąta padania cienia. Czasze są amortyzowane poprzez sprężyny naciągowe – dzięki nim tkanina pozostanie na swoim miejscu również w trakcie mocniejszych podmuchów wiatru. Czasze tworzone są z tkaniny poliestrowej pokrytej poliuretanem. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest wodoodporna, zabezpieczona przed promieniowaniem UV.