Zdrowie i Uroda

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – czy to ma sens?

158Views

Kwas hialuronowy ma właściwości wypełniające i nawilżające, dlatego doskonale sprawdza się w modelowaniu ust. Dowiedz się więcej o powiększaniu ust.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – czy to ma sens?

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie, dlatego dobrze wykonany zabieg powiększania ust jest procedurą bezpieczną i przynoszącą naturalne rezultaty. Substancja ta nie tylko wypełnia i powiększa wargi, ale też nawilża je i redukuje zmarszczki. Poznaj opinię ekspertów na temat wypełniania ust kwasem hialuronowym.

Wskazania do wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w usta

Kwas występuje naturalnie w organizmie człowieka w postaci hialuronianu sodu, dlatego zabiegi z jego użyciem nie stanowią dla większości osób zagrożenia. Przypadki alergii na tę substancję zdarzają się niezwykle rzadko, jednak zawsze przed wykonaniem zabiegi trzeba to wykluczyć – informują eksperci z Klinika Beauty Skin na warszawskim Żoliborzu.

Powiększanie ust to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które mają zbyt wąskie, przesuszone lub nieregularne wargi. Taka mała zmiana w obrębie dolnej części twarzy może przyczynić się do spektakularnej odmiany wyglądu całej twarzy. Powiększone i dobrze nawilżone usta odmładzają i łagodzą wyraz twarzy. Przy okazji przy pomocy kwasu hialuronowego można zniwelować zmarszczki nad górną wargą (tzw. zmarszczki palacza) czy podnieść opadające kąciki ust.

Jak wygląda wypełnianie ust kwasem hialuronowym?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym wykonywane jest przez lekarza i polega na wstrzykiwaniu preparatu za pomocą cienkiej igły wprost do skóry właściwej. Wcześniej delikatna skóra warg smarowana jest maścią znieczulającą. Podczas zabiegu specjalista precyzyjnie modeluje kształt ust tak, aby wyraźnie je powiększyć, ale zachowały swój naturalny i zdrowy wygląd.

Kwas hialuronowy ma postać gęstego żelu, dlatego lekarz po wykonaniu iniekcji od razu przystępuje do rozmasowania warg, aby równomiernie rozprowadzić preparat. Nie należy jednak robić tego samodzielnie po wyjściu z gabinetu, ponieważ nieumiejętne rozmasowanie ust po wstrzyknięciu wypełniacza mogłoby efekt przynieść odwrotny do zamierzonego. Szczególną ostrożność należy zachować w ciągu kilku dni po powiększeniu ust. Później można je traktować tak, jak zawsze, pamiętając jednak o regularnym nawilżaniu ust oraz używaniu pomadki ochronnej z filtrem UV.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – tak czy nie?

Rolą kwasu hialuronowego jest wiązanie wody w tkankach, jeśli wstrzyknie się go w odpowiedniej ilości, efektem będzie powiększenie ust do pożądanego rozmiaru. Dodatkowo wargi stają się lepiej nawilżone. Zaletą powiększania ust kwasem hialuronowym jest to, że efekty widoczne są niemal natychmiast (maksymalnie 3-5 dni utrzymuje się opuchlizna) i utrzymują się przez co najmniej kilka miesięcy. Po około roku w większości przypadków kwas hialuronowy ulega całkowitemu wchłonięciu. Już po kilku miesiącach można powtórzyć procedurę, aby przedłużyć rezultaty. Usta powiększone przez profesjonalistę wyglądają bardzo naturalnie.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym nie jest jednak przeznaczone dla każdego. Wśród przeciwwskazań należy wymienić:

  • ciążę i karmienie piersią,
  • miesiączkę,
  • aktywną opryszczkę,
  • blizny w obrębie ust,
  • uczulenie na składniki preparatu.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg medycyny estetycznej, który powinien być wykonywany przez lekarza. Szukasz zaufanej kliniki? Wejdź na stronę Find Beauty Expert.

live url https://beesafe.pl/porady/czterokolowiec-lekki/ https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/