Zdrowie i Uroda

Operacyjny lifting owalu twarzy

1.97KViews

Zmarszczki i obwisła skóra to problem rozpoczynający się już po 30 roku życia. Do tego czasu można korzystać z mało inwazyjnych sposobów na poprawę kondycji skóry twarzy, na przykład ostrzykiwania kwasem hialuronowym. Kiedy metody te przestają działać, czas pomyśleć o bardziej radykalnym rozwiązaniu, jakim jest operacyjny lifting owalu twarzy.

Dla kogo przeznaczony jest tradycyjny lifting?

Lifting owalu twarzy w swej postaci tradycyjnej czyli operacyjnej wykonuje się pacjentom dopiero po 50, 60 a nawet 70 roku życia. Jest to dość inwazyjna operacja. Przeprowadza ją chirurg medycyny estetycznej w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Przeznaczony jest dla osób, u których widać już wyraźne opadnięcie tkanek miękkich twarzy. Liftingu owalu twarzy w wersji tradycyjnej nie wykonuje się zwykle osobom młodym.

Nie jest on metodą na to by pozbyć się kilku drobnych zmarszczek, ale sposobem na poprawę urody, kiedy skóra naprawdę straciła swą jędrność i można stwierdzić, że twarz wygląda, jakby skóry było znacznie za dużo. Zwykle następuje to po 60 roku życia. Może się też zdarzyć wcześniej, jeżeli doszło do dużej utraty kilogramów.

Na czym polega operacyjny lifting owalu twarzy?

Skórę naciąga się do tyłu i boków twarzy, zaś jej namiar usuwa. Szwy i cięcia są niewidoczne, ponieważ są umieszczone powyżej linii włosów i za uszami. Dzięki temu można usunąć cały nadmiar opadniętej skóry, która utraciła swą jędrność, a także spłycić zmarszczki na czole, pod oczami i bruzdy nosowo- wargowe.

Trzeba pamiętać, że chociaż na twarzy nie będzie śladów, na gojenie należy zarezerwować nieco czasu. Najlepiej wziąć przynajmniej tydzień urlopu lub nawet więcej, ponieważ twarz będzie w opatrunkach, a także trzeba będzie na początku nosić opaskę uciskową, by zapobiec obrzękom oraz nieprawidłowej cyrkulacji płynów.

Jak wygląda konsultacja przed zabiegiem?

Wiele klinik proponuje swoim pacjentkom bezpłatną konsultację przez operacyjnym liftingiem owalu twarzy. W czasie takiej rozmowy lekarz omówi zabieg, a także zapyta o oczekiwania pacjenta. Będzie wtedy można porozmawiać o przebiegu operacji oraz rekonwalescencji.

Operacyjny lifting owalu twarzy kosztuje około 5000 zł. Warto postawić na dobrą, renomowaną klinikę, by być zadowolonym z rezultatu i zminimalizować ryzyko komplikacji.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

live url live url https://ciekawostki-porady.blogspot.com/